طراحی و ساخت سردخانه صنعتی • سردخانه صنعتی چیست؟
  https://s4.uupload.ir/files/سردخانه-صنعتی_wyvv.jpg
  امروزه حضور سردخانه در صنعت مواد غذایی یک ضرورت مهم و اصلی می باشد. بدون وجود انواع سرد خانه ، مواد پروتئینی ، دارویی ،گوشت ،میوه و سایر مواد غذایی مدت زیادی دوام نمی آورند و فاسد خواهند شد.

  سردخانه صنعتی به مجموعه تاسیسات یک ساختمان گفته می شود که در آن سرما تولید می شود و به وسیله سیستم برودتی برای آن محدوده دمایی تعیین می شود.در واقع این تجهیزات باعث تولید هوای سرد شده تا از فاسد شدن و خراب شدن مواد جلوگیری کنند. این سردخانه ها ویژگی های فنی خاصی دارد مثلا دیواره های عایق دارد که عایق بسیار بالای حرارت هستند، به سیستم برودتی مجهز است، داخل آن کاملا نسبت به بیرون ایزوله می باشد و استقامت بسیار بالایی دارد. وظیفه سردخانه صنعتی این است که گرمای اتاقک را بگیرد و آن را به محیط بیرون منتقل کند.

  امروزه استفاده از سردخانه به گونه ای فراگیر شده که تعداد سردخانه‌های صنعتی یک کشور به عنوان نمادی از توسعه یافتگی آن به حساب آورده می‌شود و همچنین سردخانه‌های صنعتی در مساحت‌های چند هزارمتری ساخته می‌شوند و از آن ها جهت حفظ و نگهداری انوع مواد غذایی و محصولات کشاورزی و... استفاده می شود.

  سردخانه ها بر اساس کاربرد و دمای سردخانه به دو نوع سردخانه بالای صفر و سردخانه زیر صفر تقسیم می شوند.
  عوامل موثر در قیمت سردخانه ها

  • برند اواپراتور و کمپرسور
   دمای نگهداری (زیر صفر یا بالای صفر)
   ابعاد (هر چه ابعاد سردخانه بزرگتر باشد طبیعتا هزینه ساخت بالاتر می رود.)
   موتور سردخانه یا همان کمپرسور سردخانه
   ساندویج پنل
   سایز و نوع درب سردخانه
   برق سه فاز یا تک فاز (ساخت سر خانه های بزرگ با برق تک فاز امکان پذیر نمی باشد و اینکه ساخت سردخانه با برق تک فاز بیشتر می شود.)
   تجهیزات کنترلی
   شیرآلات
   تابلو برق
   کیفیت نصب
   https://princesarma.ir/post/16/سردخانه-صنعتی

Log in to reply
 

Looks like your connection to Offical Forum was lost, please wait while we try to reconnect.